Stránky, na níž máte velkou šanci získat alespoň základní přehled ve stylech a interpretech taneční muziky, resp. elektronické taneční muziky od jejích úplných začátků až do prvního desetiletí nového tisíciletí, protože polky a valčíky tento průvodce neobsahuje. Starší průvodce byl celý je vytvořen ve flashi a kromě názvů stylů byly jeho součástí i hudební ukázky, u každého stylu zpravidla pět smyček ze skladeb, které ho nejlépe reprezentují.

Ishkur s Guide to Electronic Music New Home on Techno org

Ale autor se nezastavil a vytvořil novější a propracovanější verzi,kterou najdete ZDE. Tady je toho ještě víc a předpokládám, že stejně jako já z toho budete zaskočeni. Ale můžete zde sledovat vývoj jednotlivých stylů a opět poslouchat spoustu ukázek v průběhu let až do roku 2019. A opět uvidíte, kde má jaký styl kořeny a co se z něj časem stalo.

Ishkur s Guide to Electronic Music

Mě osobně oba průvodci ohromě pomohli. Zjistil jsem díky nim, že nemám v taneční muzice přehled a vlastně se v ní vůbec nevyznám, ale že se to dá zlepšit. A hlavně že je dobré si něco vybrat a tomu se věnovat, protože všechno se zvládnout nedá.